Atlantida
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

pořadí jednotek při umírání

3 posters

Goto down

pořadí jednotek při umírání Empty pořadí jednotek při umírání

Příspěvek pro Lehator Wed Mar 12, 2008 3:18 pm

Zdravím, chtěl bych se jenom zeptat, jestli někdo nevíte, podle jakých kritérií se vybírá, která jednotka umře jako první, když klesne ve vesnici obilí na nulu? Mám pocit, že jako první umírají špehové a pak to jede od jednotek s nejmenší spotřebou obilí (je to ale jen můj pocit, vyzkoušené to nemám) - a tady právě nevím, jestli to jede rovnoměrně, nebo jestli má každá jednotka nějakou prioritu... nevíte někdo jak to je? Nerad bych aby mi hned začali umírat imperiáni, kdybych to obilí někdy neuhlídal No

Lehator

Poeet p?íspivku : 44
Registration date : 02. 03. 08

Návrat nahoru Goto down

pořadí jednotek při umírání Empty Re: pořadí jednotek při umírání

Příspěvek pro Shirazz Wed Mar 12, 2008 3:38 pm

Jako první podpora, potom to, co žere nejvíc Smile
Shirazz
Shirazz

Poeet p?íspivku : 196
Location : www.lide.cz/canky.john
Registration date : 01. 03. 08

Návrat nahoru Goto down

pořadí jednotek při umírání Empty Re: pořadí jednotek při umírání

Příspěvek pro Lehator Wed Mar 12, 2008 3:48 pm

Shirazz napsal:Jako první podpora, potom to, co žere nejvíc Smile
to asi ne, ne? takže myslíš, že jako první umře senátor a katapulty? jestli je to pravda, tak to nějakým zázrakem neplatí pro moje senátory a katapulty Very Happy Myslel sem spíš jestli to někdo nemá opravdu vyzkoušený...

Lehator

Poeet p?íspivku : 44
Registration date : 02. 03. 08

Návrat nahoru Goto down

pořadí jednotek při umírání Empty Re: pořadí jednotek při umírání

Příspěvek pro Shirazz Wed Mar 12, 2008 4:44 pm

No, mi nikdy nic tak razantně nevymíralo Very Happy Ale teoreticky po podporách chcípne to, co žere nevíc Smile Arrow
Shirazz
Shirazz

Poeet p?íspivku : 196
Location : www.lide.cz/canky.john
Registration date : 01. 03. 08

Návrat nahoru Goto down

pořadí jednotek při umírání Empty Re: pořadí jednotek při umírání

Příspěvek pro Lehator Wed Mar 12, 2008 8:36 pm

Shirazz napsal:No, mi nikdy nic tak razantně nevymíralo Very Happy Ale teoreticky po podporách chcípne to, co žere nevíc Smile Arrow
výborně, takže po teoretický stránce bychom to už měli vyřešený, a teď by mě spíš zajímalo, jak to funguje ve skutečnosti Wink

Lehator

Poeet p?íspivku : 44
Registration date : 02. 03. 08

Návrat nahoru Goto down

pořadí jednotek při umírání Empty Re: pořadí jednotek při umírání

Příspěvek pro Anonymn? Wed Mar 12, 2008 9:12 pm

no jak sem mel ja podpory tak me tohle taky zajimo zasel sem do minusi a prvni mi umiraly obranne jednotky utocne vubec neubyvali:)

Anonymn?
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

pořadí jednotek při umírání Empty Re: pořadí jednotek při umírání

Příspěvek pro SyWeR Wed Mar 12, 2008 9:53 pm

Podle mé zkušenosti: 1. chcípne to, čeho máš nejvíc (žere nejvíc) - např. budu mít 1500 Phalanxy, 300 Šermíři, 50 Slídiči, 10 Dřevěné beranidlo - tak jako 1. by podle mě měli padnou falaxy, pak šermové atd... Zažil jsem to jen jednou, když jsem neuhlídal obilí a šlo to tímhle způsobem... Wink
SyWeR
SyWeR

Poeet p?íspivku : 4
Registration date : 02. 03. 08

Návrat nahoru Goto down

pořadí jednotek při umírání Empty Re: pořadí jednotek při umírání

Příspěvek pro Lehator Wed Mar 12, 2008 10:03 pm

Dobrý, už jsem to našel - český travianovský help nám stále zatajuje informace, které jsou ve světě běžně k dostání Evil or Very Mad
Je to přesně dáno podle následujících pravidel:
How does starvation work?
1. Foreign defense starves first at all times. Afterwards own troops will starve in following order: troops from other villages owned by oneself, troops from the same village, troops from the same village and afoot.
2. The type which has the highest number (not current upkeep) will be selected for starvation until it there is an equal type or one with more troops. Afterwards the one with the highest amount of units will be selected or in case this does not exist another with the same amount of units.
3. Basically there is no difference between heroes, senators and legionaries. However, the routine scans the troops from left to right and usually there are more ordinary troops than special ones present. The own hero, of which one can have only one, starves last due to these reasons. Keep in mind though that foreign senators, chiefs and chieftains as well as heroes starve even before the own ordinary troops do.
pro neanglicky hovořící čtenáře alespoň naznačím:
pořadí umírání:
1. cizí podpory
2. vlastní podpory
3. domácí vojáci
4. domácí vojáci na cestách
a v každé z těchto skupin vojáků umírají podle následujícího pravidla:
- umírají vojáci z jednotky, která obsahuje největší počet vojáků (ne vždy ti, kteří nejvíc žerou), tak dlouho, dokud ve vesnici není stejný nebo větší počet vojáků jiné jednotky, pak začnou podle stejného pravidla umírat tito.
- počty vojáků se zkoumají zleva doprava, což znamená, že když bude ve vesnici od každé jednotky jeden voják, tak první umře (u římanů) legionář, pak pretoš ...etc ... a úplně nakonec hrdina

hmm, to je pro mě docela nepříznivé - v hlavní mám naprosto dominantní počet imperiánů, vlastní podpory minimálmí a produkci obilí kolem -7k affraid

Lehator

Poeet p?íspivku : 44
Registration date : 02. 03. 08

Návrat nahoru Goto down

pořadí jednotek při umírání Empty Re: pořadí jednotek při umírání

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru